Gadżety dla fotografa

pokrowiecstreetChyba każdy z nas w dzieciństwie, tudzież wczesnej młodości przechodził etap kolekcjonowania różnych przedmiotów. Niektórzy nawet z miłości do gromadzenia uczynili swój sposób na życie, inni zaś zbierają wszystko, co choćby w najmniejszym stopniu jest zbieżnym z ich pasją.

Dziś przedstawiam małą kompilację pięciu interesujących gadżetów dla fotografa, których z pewnością nie powstydziłby się żaden fotomaniak. Część z nich to w pełni funkcjonalne sprzęty, które można nabyć w całkiem przyzwoitej cenie.

Zapraszam do subiektywnego przeglądu najciekawszych gadżetów.

1. Lampa, czy aparat?

Kubek do kawy w kształcie obiektywów canona i nikona znają niemalże wszyscy gadżeciarze, ale co powiecie o designerskiej lampie, która wygląda jak aparat? Koncept pod nazwą „Perspektiva Lamp” stworzyła zainspirowana linią aparatów Leica, amerykańska firma Transparent House. Pełną prezentację produktu można obejrzeć TUTAJ.

lampa_aparat

2. Jak lampa, to może i stolik?

Jeśli aktualnie urządzacie swoje cztery kąty, a przy okazji jesteście rasowymi fotomaniakami, to z pewnością nie pogardzicie także tematycznym stolikiem. Za projektem stoi Micth Steinmetz, który zainspirowany designem klasycznego albumu, stworzył całkiem funkcjonalny mebel o wdzięcznej nazwie „Wspomnienie”.

album_stolik

3. Pasek i ładowarka w jednym.

Któż z nas nie zna tego uczucia frustracji i rozgoryczenia, gdy na chwilę tuż przed zrobieniem kolejnego zdjęcia, aparat sygnalizuje rozładowaną baterię?  A jeśli dodatkowo jest to sytuacja wymagająca natychmiastowej reakcji, żal  i złość pozostają tym większe. Dlatego chiński projektant Weng Jie wpadł na dość oryginalny pomysł, by zmodernizować funkcjonalność klasycznego paska aparatu i zamienić go w przenośną ładowarkę. Wbudowany panel baterii kumuluje energię promieni słonecznych i w razie potrzeby zasila aparat. Co prawda projekt jest nadal w fazie koncepcji, ale kto wie, być może już wkrótce zostanie wprowadzony na rynek.

pasekzbateriasloneczna

4. Pokrowiec na aparat dla streetowców.

Cloack Bag Discreet to pierwsza na świecie torba, która pozwala fotografującemu na dyskretną pracę, bez wyjmowania aparatu z pokrowca. Fantastycznie sprawdzi się zarówno w podróży, jak i podczas robienia streetów. Pokrowiec można nabyć na przykład TUTAJ za jedyne 49$.

pokrowiecstreet3

pokrowiecstreet

pokrowiecstreet2

5. Bottle Cap Tripod.

Ta niepozorna nakładka sprawi, że noszona ze sobą butelka napoju zamieni się w funkcjonalny statyw. Nie trzeba już nosić ze sobą ciężkiego sprzętu, aby zrobić zdjęcie na długim czasie, lub skorzystać z funkcji samowyzwalacza. Wystarczy założyć Bottle Cap Tripod na gwint butelki i gotowe! Gadżet do nabycia w Amazon za 3.38$.

tripodbottle

Podziel się z innymi:

  • Twitter
  • Facebook
  • Google Plus
  • RSS